Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Budowa świecy

Ziołowa świeca Indian Hopi ma kształt rurki. Długość i średnica świecy dostosowana jest do wielkości otworu ucha oraz potrzebnego czasu spalania. Świece wykonywane są według tradycyjnych indiańskich receptur - części składników nie znajdziemy ani w Polsce, ani w Europie, sprowadzane są one z Ameryki.
Świece ziołowe wykonuje się ręcznie z włókna lnianego lub bawełnianego, wyselekcjonowanego ekstraktu miodowego, wosku pszczelego. Najważniejsze składniki lecznicze to olejki i sproszkowane zioła, o składzie i ilości dobranej według indiańskiej tradycji. Bardzo istotne jest zachowanie wysokiego reżimu produkcji i proporcji składników, dlatego też z przerażeniem obserwuję działalność niektórych ludzi mianujących się bioterapeutami, którzy wykonują z wymyślonych przez siebie składników podrabiane świece, podszywając się nawet pod nazwę a także wymyślając nazwy nowe.
Zapominają oni także, że będąc przezornym zrobiłem zastrzeżenie patentowe, które obejmuje sposób produkcji oraz skład świec, a przede wszystkim wykonanie świecy na bazie wosku pszczelego.
Co prawda wytoczenie procesu o kradzież patentu jest procesem długotrwałym, ale i skutecznym.
Odnośnie powyższego, tajemnica produkcji a przede wszystkim składu i ilości olejków oraz ziół są pilnie strzeżoną tajemnicą, którą można wyjawić tylko mądrym ludziom, przyjaciołom w szczególnych okolicznościach.
W takich okolicznościach, sam otrzymałem wtajemniczenie, wszelkie potrzebne informacje oraz zobowiązałem się nie wyjawiać ich pod żadnym pozorem, chyba że będzie odpowiedni czas i osoba do przekazania całej wiedzy.