Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zasada działania

Kryształ wysyła wibracje o częstotliwości właściwej danemu kolorowi i działa bezpośrednio na system czakramów człowieka. Poprzez przekazanie energii do odpowiednich czakramów pozwalamy na uzupełnienie energii życiowej w całym organizmie co w konsekwencji powoduje skuteczną obronę organizmu przed daną chorobą.

Instrukcja użycia - Zasady ogólne
Przede wszystkim należy przed każdym zabiegiem oczyścić kryształ, za najprostszy i zarazem najskuteczniejszy sposób uważam umycie kryształu w wodzie z dodatkiem soli kuchennej (1 łyżeczka herbaciana na litr wody) oraz wytarcie jej suchą szmatką. Po oczyszczeniu kryształ należy włożyć do drewnianego koła na pudełku lampy. Nie jest potrzebne strojenie kryształu jak to występuje przy bezpośrednim użyciu kryształu na człowieka. Także nie jest konieczne otwieranie czakramów przyblokowanych złymi energiami czy też innymi czynnikami. Kryształ sam przez swoje działanie otworzy czakramy a służy do tego ustawienie urządzenia na kolorze białym. Kierunek obrotu palety kolorów skierowany jest w sposób następujący: najpierw kolor biały, a następnie kolejność kolorów tak jak w systemie czakramów głównych człowieka: czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski, indygo i fiolet. Czas używania (świecenia kryształu) nie powinien być dłuższy jak jedna godzina przy stałej zmianie kolorów. Natomiast czas działania jednym kolorem nieprzerwanie zależy od obserwacji i ustaleń poczynionych przez terapeutę (zazwyczaj od kilku do kilkunastu minut). Na pewno też każda z osób używających kryształową lampę ustali sobie optymalne czasy trwania naświetlania. Ważną rzeczą jest aby działanie urządzenia nie było zakłócone dodatkowymi drganiami innych barw. Wobec tego podczas używania lampy kryształowej należy wyłączyć wszelkie inne źródła światła czy to naturalnego (zasłonić okna) czy sztucznego (wyłączyć wszelkie inne źródła światła).
Podczas zabiegu terapeutycznego można mieć oczy otwarte lub zamknięte a na sobie lekkie ubranie z naturalnych materiałów, nie wolno używać materiałów z tworzyw sztucznych. Kolory ubrań nie mają większego wpływu na skuteczność zabiegu. Zabieg najlepiej wykonywać ustawiając osobę naświetlaną w pozycji siedzącej lub półleżącej (jeżeli w pozycji leżącej, to na boku). Najlepiej jest kryształową lampę ustawić na niskim stoliku czy też na podłodze, aby wibracje kolorów docierały do wszystkich czakramów.
Zasady szczegółowe użycia lampy kryształowej
Podstawowy sposób użycia lampy
Należy usiąść wygodnie w zaciemnionym pomieszczeniu i włączyć lampę na funkcję obrotową. Skierować wzrok w kierunku światła i oddać się medytacji. Następuje powolne oczyszczenie i energetyzowanie czakramów. Czas trwania naświetlania od kilku minut do godziny. Sami będziecie czuli, kiedy ilość energii przyjęta przez nasze czakramy jest wystarczająca. Nie wyłączając lampy dodajemy oświetlenie tradycyjne i wyłączamy lampę.