Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Kryształ górski w terapii kolorami

EU - AG - EL

Wzór chemiczny SiO2 - kwas krzemowy. System krystaliczny - trygonalno - romboidalny, grupa kwarców, bezbarwny.
Tyle zazwyczaj wiemy na temat kryształu górskiego.
Wiemy jeszcze, że rośnie miliardy lat. Można go znaleźć w Polsce, ale tylko wielkości kilku centymetrów długości. Okazy długości kilkunastu centymetrów (czasami nawet kilkudziesięciu i więcej) znajdujemy przede wszystkim w Brazylii, Ameryce Płn., Szwajcarii i Rosji. W handlu spotykamy małe kryształy, większe są najczęściej uszkodzone i bardzo drogie. Kryształy "żyją", tak można nazwać ich stan bytu. Rosną przez miliardy lat i tylko na podstawie specjalistycznych badań można było stwierdzić szybkość ich wzrostu. Kryształy reagują na warunki zewnętrzne. Ciekawe jest ich reagowanie na prąd elektryczny, zachowują się tak jakby odczuwały ból. Bardzo ciekawe jest ich przyjmowanie i przetwarzanie światła. Na trucizny reagują śmiercią - umierają, tracą swoje właściwości, mętnieją, rozpadają się. Ludzie wykorzystywali kryształy do różnych celów - magiczno-mistycznych, do celów religijnych, a z czasem jako ozdoby i talizmany.
Dlaczego akurat kryształ górski tak interesował ludzi w starożytności? Jeszcze w Kanadzie spotkałem grupę ludzi badających historię i tragedię Atlantydy. Wiadomo jest, że Atlantydzi mieli bardzo rozwiniętą kulturę a także naukę, między innymi przypuszcza się, że system energetyczny oparty był na wykorzystaniu zjawiska wzmacniania energii przez kryształ górski. Te ciekawe sposoby używania kryształu górskiego jako nośnika energii opisane są w różnych książkach, takich jak: Tajemnice szlachetnych kamieni - Maria Piórkowa; Reiki i kamienie szlachetne - Urszula
Klingier-Raatz; Cudowne kryształy - Liz Simpson oraz w innych publikacjach.
Kwarc wykorzystywany jest w elektronice: informacje na kartach kredytowych, zegarki elektroniczne i wiele innych cudów techniki oparte są na kwarcu takim samym z jakiego zbudowany jest kryształ górski, tylko że wytwarzanego syntetycznie w laboratorium.
To współczesna wiedza udowodniła energetyczne działanie kryształu górskiego. Fizyka kwantowa dowiodła, że to, co uważamy za materię jest przestrzenią wypełnioną energią. Gdy się zrozumie, że wszelka materia jest energią, można pojąć, że kryształ i człowiek na siebie wzajemnie oddziaływują. Poprzez dostarczenie nawet niewielkiej ilości energii do kryształu uzyskujemy jej zwielokrotnienie. Energia to wibracje o róż¬nej częstotliwości, dostarczając różne wibracje uzyskujemy pożądane przez nas efekty. Wykorzystanie kryształu górskiego w chromoterapii kryształowej opiszę w dalszej części niniejszego opracowania.