Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Olejek dziurawcowy

Zastosowanie
- bóle pleców, mięśnioból lędźwiowy, (lumbago), rwa kulszowa, reumatyzm
- odbudowuje tarcze dysku międzykręgowego
- bóle brzuszka u niemowląt
- oparzenia, rany, owrzodzenia żylakowe i bielactwo
Bardzo skuteczny przy zmianach zwyrodnieniowych kręgosłupa osób starszych.
Sposób użycia:
Wskazane jest wykonanie pierwszego zabiegu w gabinecie zabiegowym masażysty. Ważne jest, aby pomieszczenie, w którym będzie wykonywany zabieg było ciepłe, należy bowiem rozebrać się, aby odsłonić cały kręgosłup. Następnie kładziemy się wygodnie na możliwie twardym łóżku. Mięśnie napinające kręgosłup powinny być rozluźnione.
Przed użyciem należy lek dobrze wstrząsnąć. Małą ilość olejku skrapiamy kręgosłup, a następnie palcami, ruchem jednostajnym, rozprowadzamy olejek od dołu do góry kręgosłupa. Czynność tę wykonujemy przez 10-15 min. W razie wchłonięcia olejku, skrapiamy skórę ponownie.
Po zabiegu przykrywamy plecy i pozwalamy odpocząć około 10 minut. Zabieg wykonujemy codziennie w pierwszym tygodniu, co drugi dzień w drugim i trzecim tygodniu; dalej co trzy dni.
Potrzebna ilość wcierań jednej kuracji kręgosłupa piersiowo-lędźwiowego wynosi 20 do 30, kręgosłupa szyjnego nawet do pięćdziesięciu. W pierwszych dniach kuracji u osób, które miały zmiany powypadkowe, czy też inne uszkodzenia mechaniczne wiązadeł mogą wystąpić silne bóle związane z powyższymi zmianami. Bóle te ustępują po kolejnych zabiegach. W trakcie zabiegów, szczególnie w okresach zimnych, należy unikać przeziębień i wychłodzeń pleców.
UWAGA!
O ile osoba poddająca się zabiegom przystępuje do nich podczas silnych bólów kręgosłupa, można w pierwszych dniach wykonywać 2-3 zabiegi dziennie, a bóle ustąpią szybciej. Przechowywać w chłodnym miejscu.