Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Kolory a organizm ludzki

Przepuszczając światło przez pryzmat otrzymujemy widmo kolorowe o następujących kolorach:
- czerwony,
- pomarańczowy,
- żółty,
- zielony,
- niebieski,
- indygo,
- fioletowy.
Są to kolory a może tylko wibracje odpowiadające tzw. siedmiu głównym kolorom radiestezyjnym a także podstawowym kolorom czakramów głównych człowieka. Oto one i przynależne im kolory:
- czakram podstawowy - czerwony,
- czakram krzyżowy - pomarańczowy,
- czakram splotu słonecznego - żółty,
- czakram serca - zielony,
- czakram gardła - niebieski,
- czakram trzeciego oka - indygo,
- czakram korony - fioletowy.
Brak przepływu energii (czy drgań) w danym czakramie powoduje powstawanie zaburzeń w całym systemie energetycznym człowieka, w konsekwencji powstaje stan zwany chorobą. Często odblokowanie czakramów nie daje pozytywnych efektów - potrzebny jest jeszcze przepływ energii czy też drgań nazwanych kolorami (ponieważ tak je odbiera nasze oko) przynależnych do danego czakramu. Stąd też powstała metoda oddziaływania na człowieka i inne organizmy żywe za pomocą barw, zwana chromoterapią. Metodę tę przyjęła również medycyna a także inne dziedziny naszego życia (np. hodowcy roślin czy zwierząt). Wiemy jak ważne w naszym życiu są barwy, jedne podniecają (czerwony), inne odprężają (zielony), inne uspokajają (niebieski). W Swojej praktyce paramedycznej miałem wiele przypadków związanych z brakiem barw w naszym życiu. Bardzo częste były przypadki nerwic u ludzi pracujących w nocy a śpiących w dzień, gdzie słońce a także i barwy nie miały do nich dostępu. Częste były przypadki oziębłości płciowej u kobiet i impotencji u mężczyzn spowodowane noszeniem bielizny wyłącznie w kolorach czarnym lub białym. Po zmianie kolorów bielizny na czerwony lub pomarańczowy następowała bardzo szybka zmiana w ich zachowaniu. Zwróćcie uwagę Państwo na otaczające nas kolory. Szpitalne pokoje malowane są w odcieniach niebieskich, uspokajających. W fabrykach przewody niebezpieczne maluje się na czerwono - ostrzeżenie - uwaga, inne na żółto, czy zielono - barwy mają swoją wymowę. Podobnie zwierzęta, a w szczególności ptaki stroją się w różne kolory - oznaczające, czy to niebezpieczeństwo czy też zachętę do kontaktu. Rośliny, kwiaty - cały świat mówi kolorami.