Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Opis urządzenia

Kryształowa lampa do leczenia kolorami jest urządzeniem opartym na przesyłaniu odpowiedniej fali świetlnej (koloru) przez kryształ. To kryształ powoduje potężne wzmocnienie fali danego koloru. Ludzie znajdujący się w pobliżu takiego źródła energii bardzo szybko odczuwają jego dobroczynne działanie.
Charakterystyka doboru kolorów sprowadzała się do określenia długości fali (w nanometrach) oraz ilości jej przekazywania za pomocą użycia elektrycznego źródła światła na kryształ.
Dobór filtrów kolorów był bardzo trudny, musiał odpowiadać potrzebom fal odbieranych przez czakramy. Cóż, mogę tylko Państwu powiedzieć, że od pomysłu, z którym przyjechałem do kraju do jego realizacji minęły lata. Poza tym ani filtrów ani innych części składowych nie mogłem znaleźć w Polsce, filtry musiałem sprowadzić z Kanady wybierając daną wartość drgań fali z dziesiątek odcieni danej barwy. Kryształy przyjechały drogą okrężną z Brazylii. Pozostałe części, aczkolwiek nie bez trudności uzyskałem w Polsce. Budowa urządzenia jest prosta: w środku na panelu ebonitowym znajduje się źródło światła, silniczek obracający paletę z kolorami, transformator elektryczny i trochę kabli. Obudowane jest to skrzynką drewnianą, przez otwór której przechodzi strumień kolorów uderzając w kryształ górski stojący na skrzynce nad otworem. Kryształ ten a w zasadzie jego promieniowanie kolorami jest efektem działania urządzenia. Możliwa jest stała zmiana kolorów za pomocą silniczka elektrycznego obracającego się z prędkością jednego obrotu na minutę. Można również za pomocą przełącznika ustawić na stałe przekazywanie wybranego koloru przez kryształ.
Dodatkowo urządzenie wyposażone jest w szklany klosz (kulę) pomagający w pełniejszym wykorzystaniu działania kryształu, co opiszę w dalszej części.
W drewnianej obudowie (skrzynce) znajduje się miejsce przeznaczone do przewo¬żenia opakowanego kryształu. Po odsunięciu dna w/w skrzynki wyjmujemy kryształ i wstawiamy w specjalnie przygotowane "łoże" wycięte w drewnianym kole, zamocowanym na wierzchu skrzynki, nad otworem. Koło to służy również do właściwego ustawienia szklanego klosza.
W przypadku "przepalenia się" źródła światła (żaróweczki), należy odłączyć urządzenie od prądu, zdjąć klosz i kryształ, odwrócić skrzynkę i wyciągnąć denko. Mamy wtedy dostęp do żaróweczki którą wymieniamy. Pozostałe elementy urządzenia działają bezawaryjnie i czas ich zużycia jest bardzo długi. Jednak gdy takie zużycie nastąpi, trzeba wymienić cały panel, co należy dokonać u producenta.